Działamy przy kościele parafialnym w Zakliczynie i swoim śpiewem pragniemy upiększać kościelne liturgie oraz wychwalać Boga w myśl słów świętego Augustyna: „Kto śpiewa, modli się podwójnie”. Śpiewamy w każdą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 9, a także podczas świąt, takich jak: Triduum Paschalne, Boże Narodzenie, czy odpust parafialny.
Nasze próby odbywają się w piątki, godzinę przed wieczorną Mszą świętą, a także w niedziele o godzinie 8:30. Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane dziewczęta. Można się do nas zapisać poprzez kontakt z prowadzącymi scholę animatorkami - Katarzyną Leszczyńską (email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) i Teresą Sikorą (email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub przychodząc bezpośrednio na próbę śpiewu scholi.
Poza śpiewem w czasie liturgii, bierzemy również udział w konkursach piosenek religijnych. W parafii działa również druga schola - przy kaplicy w Stojowicach.