Wizyta duszpasterska 2017/2018!

Plan może ulec zmianie!

Aktualizacja 17.12.2017 - 11:13

Prace przy budowie nowej dzwonnicy idą zgodnie z planem. Po wykonaniu fundamentów i zamontowaniu konstrukcji metalowej (przed świętami), przeniesiono i zawieszono dzwony (w pierwszych dniach po świętach). Następnie zainstalowano elektryczny napęd dzwonów, dzięki czemu, pomimo braku konstrukcji drewnianej i zakończenia budowy, już teraz możemy usłyszeć dźwięk dzwonów... <WIDEO>

{youtube}b0bLYAiD5Iw{/youtube}

Dzwony są sterowane automatycznie przez zegar lub przez pilota lub ręcznie (w przyszłości); biją na pół godziny przed Mszą św., na Anioł Pański, na Apel Jasnogórski, w czasie pogrzebu, także uroczystości i świąt oraz ważnych wydarzeń parafialnych. Cztery dzwony: ZDZISŁAW, STANISŁAW, POLONUS i JÓZEF w nowej dzwonnicy mogą być używane jednocześnie bez ryzyka zderzenia, czy uszkodzenia konstrukcji, na której wiszą (co miało miejsce w starej dzwonnicy).

W kolejnym tygodniu złożono i zamontowano elementy drewniane; w ten sposób powstała bryła dzwonna wraz z dachem. Prace wykończeniowe będą ostatnim etapem planowanej budowy...

FOTO.GALERIA

Cały czas wspieramy to dzieło poprzez modlitwę i ofiary pieniężne
- Bóg zapłać wszystkim!