Tegoroczna kwesta prowadzona na cmentarzu w Zakliczynie w Dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przyniosła pokaźny plon w postaci ofiar na ratowanie i odnowienie starych, znajdujących się w złym stanie, zabytkowych nagrobków. W ciągu dwóch świątecznych dni zebrano kwotę: 7.652,79 zł i 11,04 euro.

Piękna jesienna, słoneczna pogoda sprzyjała ponad 100 kwestarzom, którzy włączyli się w tą cykliczną już akcję. Podobnie jak w latach ubiegłych w kwestowanie włączyły się całe rodziny - stała mama z tatą, ich dzieci, bliższa i dalsza rodzina oraz zaprzyjaźnione z nimi osoby, bywało, że w oba dni. Serdeczne słowa podziękowania należą się wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli swe datki do naszych puszek. Już na wiosnę będą mogli podziwiać owoce swej hojności w postaci najprawdopodobniej dwóch lub trzech odrestaurowanych kamiennych pomników.

• 11
  • 22
  • 33
  • 44
  • 55
  • 66
  • 77
  • 88
  • 99

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję a więc: Radnym Gminnym i Parafialnym, Sołtysom, Stowarzyszeniom działającym na terenie parafii, Młodzieży przygotowującej się pod okiem ks. Wikarego Damiana do Sakramentu Bierzmowania i na końcu ks. Proboszczowi Józefowi, który patronuje od początku naszej kweście. Zapraszamy za rok!

Koordynator kwesty
Wiesław Święch