Ze zmiennym szczęściem i wynikami nasi lektorzy startowali w finale Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej Halowej 2013/14, który odbył się w dniach 1-2 maja w Lublinie. Były zwycięstwa, ale i porażki; te ostatnie zaś sprawiły, że drużyna z Zakliczyna w drugim dniu rozgrywek walczyła tylko i aż w finale B.

Tam jednak pokazała swój charakter i wolę walki pewnie zwyciężając grupę i zdobywając puchar. Choć do ubiegłorocznego sukcesu (czyli srebrnego medalu) zabrakło zwycięstw, to jednak radość na twarzach chłopców wskazuje, iż są zadowoleni ze swojego występu, to znaczy "dali z siebie wszystko" - w ten sposób pięknie reprezentowali naszą parafię na szczeblu ogólnopolskim. Za co im dziękujemy i gratulujemy... wszystkim to jest piłkarzom, trenerom (w tym ks. Wikaremu) i tym, dzięki którym ten wyjazd był możliwy.

Więcej o turnieju w Lublinie można przeczytać na stronie Gościa Niedzielnego:
Nowi mistrzowie piłkarscy, Justyna Jarosińska - lublin.gosc.pl

mś / maj 2014